נעים להכיר

נסיגת חניכיים היא לא דבר נעים, אך מדובר בהרבה יותר מאשר מפגע אסתטי. כדי להקדים רפואה למכה ולהימנע מדלקות ואף נשירה של השיניים, חשוב מאוד לטפל בנסיגה בזמן. מגיע לכם ליהנות מבריאות טובה, שיניים ישרות וחיוך נפלא – ובמרפאתנו, ד"ר חנניה שטרן יוודא שתקבלו את הטיפול האיכותי ביותר לשיניים בריאות.

כך זה עובד

נסיגת חניכיים נגרמת, לרוב, עקב דלקת חניכיים חריפה שלא טופלה בזמן, או במקרה של צחצוח חזק ואגרסיבי של השיניים, שהוביל לפגיעה בחניכיים ולנסיגתן. לעתים קרובות מדובר גם בתופעה תורשתית. החדשות הטובות הן שככל שהנסיגה מאובחנת בשלב מוקדם – כך ניתן לעצור את התקדמותה ולהימנע מטיפולים מורכבים. במסגרת תוכנית הטיפול, נתחיל בביצוע אבחון מקיף, נבדוק את הסיבה לנסיגת החניכיים ונקבע מהי הדרך הטובה ביותר לטפל בה – החל מהדרכה לטכניקת צחצוח נכונה וביקור אצל שיננית, דרך העלאת המודעות להרגלים מזיקים (דוגמת עישון) ועד לביצוע טיפולי חניכיים בלייזר.

חשוב לדעת

הדרך הראשונית והחשובה ביותר לטיפול בנסיגת חניכיים היא לעצור את הנסיגה. כדי לעשות זאת, מומלץ לבקר אצל השיננית אחת לשישה חודשים כדי להסיר את האבנית, לשמור על היגיינת הפה, להקפיד על צחצוח שיניים סדיר בבוקר ובערב ולהימנע מצחצוח חזק מדי של השיניים. כמו כן, חשוב לבחור מברשת שיניים איכותית בעלת סיבים רכים באופן יחסי.